Advance Tabco FS-3-2424-18R Fabricated NSF Sink, 3-compartment, 18" right drainboard, bowl size 24" x 24" x 14" deep, 14 gauge 304 series stainless steel
Item #: 10001681
0.0 out of 5
( 0 Reviews )
Questions? Call 1 (800) 422-8126
Advance Tabco FS-3-2424-18R Fabricated NSF Sink, 3-compartment, 18" right drainboard, bowl size 24" x 24" x 14" deep, 14 gauge 304 series stainless steel, tile edge splash, rolled edge, faucet holes on 8" centers, stainless steel legs, 1" adjustable stainless steel bullet feet, NSF, overall 29-1/2" F/B x 92-1/2" L/R (requires 2 faucets)
  • Base Finish stainless steel
  • Compartment (front - back) 24"
  • Compartment Width (side - side) 24"
  • Drainboards right side
  • Gauge 14 gauge
  • Manufacturer ADVANCE TABCO
  • Overall Length 85" - 96"
  • Sink Depth (rim - drain) 14"