Advance Tabco FS-2-3024-24L Fabricated NSF Sink, 2-compartment, 24" left drainboard, bowl size 30" x 24" x 14" deep, 14 gauge 304 series stainless steel
Item #: 10001674
0.0 out of 5
( 0 Reviews )
Questions? Call 1 (800) 422-8126
Advance Tabco FS-2-3024-24L Fabricated NSF Sink, 2-compartment, 24" left drainboard, bowl size 30" x 24" x 14" deep, 14 gauge 304 series stainless steel, tile edge splash, rolled edge, faucet holes on 8" centers, stainless steel legs, 1" adjustable stainless steel bullet feet, NSF, overall 29-1/2" F/B x 86-1/2" L/R
  • Base Finish stainless steel
  • Compartment (front - back) 24"
  • Compartment Width (side - side) 30"
  • Drainboards left side
  • Gauge 14 gauge
  • Manufacturer ADVANCE TABCO
  • Overall Length 73" - 90"
  • Sink Depth (rim - drain) 14"