Advance Tabco FC-2-1824-18RL-X Fabricated NSF Sink, 2-compartment, 18" right & left drainboards, bowl size 18" x 24" x 14" deep, 16 gauge 304 series
Item #: 10001631
0.0 out of 5
( 0 Reviews )
Questions? Call 1 (800) 422-8126
Advance Tabco FC-2-1824-18RL-X Fabricated NSF Sink, 2-compartment, 18" right & left drainboards, bowl size 18" x 24" x 14" deep, 16 gauge 304 series stainless steel, tile edge splash, rolled edge, faucet holes on 8" centers, stainless steel legs, 1" adjustable stainless steel bullet feet, NSF, overall 29-1/2" F/B x 72" L/R
  • Base Finish stainless steel
  • Compartment (front - back) 24"
  • Compartment Width (side - side) 18"
  • Drainboards left & right sides
  • Gauge 16 gauge
  • Manufacturer ADVANCE TABCO
  • Overall Length 63" - 72"
  • Sink Depth (rim - drain) 14"