Advance Tabco 9-82-40-36R Regaline Sink, 2-compartment, with right-hand drainboard, 28" front-to-back x 20"W sink compartments, 12" deep, with 8"H
Item #: 10001171
0.0 out of 5
( 0 Reviews )
Questions? Call 1 (800) 422-8126
Advance Tabco 9-82-40-36R Regaline Sink, 2-compartment, with right-hand drainboard, 28" front-to-back x 20"W sink compartments, 12" deep, with 8"H backsplash, stainless steel open frame base, side crossrails, 36" drainboard, 1" adjustable bullet feet,18 gauge 304 series stainless steel, overall 35" F/B x 84" L/R, NSF
  • Base Finish stainless steel
  • Compartment (front - back) 28"
  • Compartment Width (side - side) 20"
  • Drainboards right side
  • Manufacturer ADVANCE TABCO
  • Overall Length 73" - 90"
  • Sink Depth (rim - drain) 12"